Alena Jiráková

Po náročné životní etapě jsem hodně přemýšlela o svém životě a uvědomila jsem si, že jsem úplně spadla do koloběhu pracovních povinností a chodu domácnosti. Starala jsem se o děti, snažila se jim maximálně věnovat, zároveň s tím jsem zvládala práci na plný úvazek, vedla skautský oddíl a byla kdykoliv komukoliv nápomocná. Ale kde jsem byla já? Kdy jsem se naposledy zasmála? Uvědomila jsem si, že nejsem šťastná, jak jsem si namlouvala, ale udřená a vyčerpaná. V mém životě už nebyla vůbec žádná radost. Rozhodla jsem se svůj život změnit.

Pracovala jsem v kanceláři a práce mě nebavila, nic za mnou nezůstávalo, věděla jsem, že musím pryč. Uvědomovala jsem si, že mě naplňuje práce s dětmi a také, že můj skautský oddíl je vždy plný a na vstup do něj je pořadník. Že to není úplná samozřejmost, že jsem na schůzkách s dětmi šťastná a plně přítomná. Nestojí mě to téměř žádnou energii a přitom to přináší velikou radost. Děti, tvoření a pobyt v přírodě, kde se vždy dokáži naladit na sebe a vše je mi jasnější – to je to, co chci žít, můj svět, moje radost – můj velký sen.

Založila jsem CENTRUM RADOST a začala pořádat příměstské tábory pro děti, jednorázové tvořivé akce, přespávání v klubovně a pravidelné kroužky. Mým dalším cílem jsou tvořivé akce pro dospělé a také pro seniory, kteří mohou mít pocit vyčleněnosti a také, že už nemají pro co žít. Celý svět může tvořit a každý v tom světě si může vytvořit svůj vlastní šťastný a spokojený život. Každý den může mít smysl, pro kohokoliv z nás, každá plně prožitá minuta se počítá.

Uvědomila jsme si, že toto je můj život, moje poslání, vést lidi k sobě skrz pobyt v přírodě, tvorbu a sdílenou radost. Přinášet radost do jejich všedních životů pomocí tvoření v přírodě. Ukázat jim možnost změnit svůj život, stejně, jako dokáží změnit kus nevzhledné hlíny v něco krásného… Vždyť nemusí každý projít bolestnou situací, aby se nastartoval a začal tvořit svůj život. Lidé se mohou dostat na svou cestu za štěstím a naplněním i jinak. Například právě skrz radost, tvorbu nebo pobyt v přírodě, kde se zklidní a spojí sami se sebou

Popis plánované činnosti:

  • jarní a letní příměstské tábory pro děti 5-15 let
  • letní pobytové tábory
  • jednorázové tvořivé akce pro děti i dospělé
  • pravidelné volnočasové kroužky pro děti
  • přespávání dětí v klubovně
  • akce pro seniory

Kontakt:

tel: 608282825
a.jirakova@seznam.cz
radostmost@gmail.com
www.radostmost.cz